SFP + marrës, 10Gbps 1310nm 10km

SFP + marrës, 10Gbps 1310nm 10km

  • Përshkrim
  • hetim

10Gbps 1310nm SFP + marrës, 10km SFP + marrës

1.Feature

l SFP + paketë marrës me lidhës LC 

l SFP + marrës 1310nm DFB Laser dhe PIN detektor photo 

l Deri në transmetimin 10 km në SMF 

l Fuqia shpërndarje <1W 

l LVPECL të dhëna të dhënat e përputhshme / ndërfaqe prodhimi 

l ulët EMI dhe mbrojtje e shkëlqyer ESD 

standarde të sigurisë lazer l IEC-60825 përputhje 

l pajtueshme me RoHS 

l pajtueshme me SFF8472 

 

2.Application

l Ethernet

l Fiber Channel

3.vleresime absolute ne maksimum

parametër

simbol minimum maksimal njësitë
Storage Temperatura

TST

-40

+85

° C

Furnizimi Voltage

KQV-ja

0

+3.6

V

Përdorimit Lagështia relative

RH

0

85

%


4.
Operacioni Mjedisi

parametër

simbol Min tipik Max njësitë
Furnizimi Voltage

KQV-ja

3.15 3.45 V
Rasti Operative Temperatura komercial

Tc

-5

+70 ° C
shpërndarje të energjisë 1 W
Data Rate 10.3125 Gbps

5.Karakteristikat optike

(Ambientit Temperatura operativ -5 ° C deri + 70 ° C, KQV = 3.3 V)

parametër

simbol Min. Typ. Max. njësitë

Transmitter Seksioni

Qendra gjatësi vale

lo

1290

1310 1330

nm

Side-Mode Shtypjen Raporti

SMSR

35

dB

Fuqia dalëse mesatare

Po

-8

+0.5

dBm

Shuarja Ratio

er

3.5

dB

shpërndarje Penalty

3.2

dB

Relative Intensiteti i zhurmës rIN12OMA -128 dB / Hz
jam nervoz Total

Tj

IEEE 802.3ae

Seksioni Marresit

Qendra gjatësi vale

lo

1310

nm

Marresit Ndjeshmëria

Rsen

-12.5

dBm

Ndjeshmëria theksoi

Rsen

-10.5

dBm

Marresit Overload

ROV

0

dBm

Humbja Kthimi

12

dB

LOS pohojnë

LOSA

-20

dBm

LOS Ëmbëlsirë

LOSD

-17

dBm

LOS hysteresis

0.5

4

6.Karakteristikat elektrike

(Ambientit Temperatura operativ -5 ° C deri + 70 ° C, KQV = 3.3 V)

parametër

simbol Min. Typ. Max. njësi

Transmitter Seksioni

Input Differential Impendence

 

zin

90

100

110

om
Data Input Swing diferencuar

vin

180

700

mV
TX Disable disable

2.0

KQV-ja

V

mundësoj

0

0.8

V

TX Fault mbroj

2.0

KQV-ja

V

Deassert

0

0.8

V

Seksioni Marresit

Output afërsi diferenciale ZOUT

100

om
Prodhimi Data Swing diferencuar Vout

300

800

mV
Rx_LOS mbroj

2.0

KQV-ja

V

Deassert

0

0.8

V

7.Diagnostics

parametër

varg

saktësi

njësi

kalibrim

temperaturë

-10 ~ 75

±3

ºC

i brendshëm

tension

0 ~ KQV-së

0.1

V

i brendshëm

Bias aktual

0 ~ 100

0.5

mA

i brendshëm

Fuqia tx

-8 ~ 1

±1

dBm

i brendshëm

Rx energjisë

-18 ~ 0

±1

dBm

i brendshëm

8.EEPROM INFORMACIONA0

Adr Field Size

(Bytes)

Emri i Fushës

HEX

Përshkrim

0

1

Identifikuesi

03

SFP

1

1

Ext. Identifikuesi

04

MOD4

2

1

Connector

07

LC

3-10

8

marrës-transmetues 10 00 00 00 00 00 00 00

Kodi transmetues

11

1

encoding

06

64B66B

12

1

BR, nominal

67

10000m bps

13

1

i rezervuar

00

14

1

Length (9um) -km

0A

15

1

Length (9um)

00

16

1

Length (50um)

00

17

1

Length (62.5um)

00

18

1

Length (bakër)

00

19

1

i rezervuar

00

20-35

16

Emri Vendor

57 49 4E 54 4F 50 20 20

20 20 20 20 20 20 20 20

36

1

i rezervuar

00

37-39

3

Vendor OUI

00 00 00

40-55

16

Vendor PN

xx xx xx xx xx xx xx xx

xx xx xx xx xx xx xx xx

ASC II

56-59

4

Vendor rev

31 2E 30 20

V1.0

60-61

2

gjatësi vale

05 1E

1310nm

62

1

i rezervuar

00

63

1

CC BASE

XX

Kontrolloni shuma e bajt 0 ~ 62

64-65

2

Opsione

00 1A

LOS, TX_DISABLE, TX_FAULT

66

1

BR, max

00

67

1

BR, min

00

68-83

16

Vendor SN

00 00 00 00 00 00 00 00

00 00 00 00 00 00 00 00

paspecifikuara

84-91

8

Kodi date Vendor

XX XX XX 20

Viti, muaji, dita

92-94

3

i rezervuar

00

95

1

CC_EXT

XX

Kontrolloni shuma e bajt 64 ~ 94

96-255

160

specifike Vendor

9.Pin Përshkrimi 

këmbët

Emër

përshkrim më

SHËNIM

1

Veet Transmitter Ground

2

tx Fault Transmitter Fault dhëna

1

3

tx Disable Transmitter Disable

2

4

MOD DEF2 Përkufizimi Moduli 2

3

5

MOD DEF1 Module Definition 1

3

6

MOD DEF0 Module Definition 0

3

7

RS0 Nuk është e lidhur

8

LOS Humbje të sinjalit

4

9

RS1 Nuk është e lidhur

10

largohem Marresit Ground

11

largohem Marresit Ground

12

RD- Inv. Marrë Output Data

5

13

RD + Output IReceived Data

5

14

largohem Marresit Ground

15

VccR marrës i energjisë

16

VccT transmetues të energjisë

17

Veet Transmitter Ground

18

TD + Të transmetojë të dhënat Input

6

19

TD- Inv. Të transmetojë të dhënat Input

6

20

Veet Transmitter Ground

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moduli 40G
QSFP + LR4
QSFP + transmetues

100G transmetues
QSFP28 SR4 transmetues
QSFP28 LR4 transmetues
CFP transmetues
CFP2 transmetues
CFP4 transmetues

PDH Multiplexer
SDH Multiplexer
E1 Converter
TDM mbi IP
modem
PCM Multiplexer
Fiber Media Converter
Fiber Video Converter
SFP modul fiber

 

 

Physiotherapy equipment
Walking Rehabilitation
Upper limb rehabilitation
Lower limb rehabilitation
Whole body rehabilitation
Children rehabilitation
Finger rehabilitation
CPM series
Treatment table series
Lumbar and neck traction bed
Medical mask

freezer
Low Temperature Freezer
-45℃ freezer
-60℃ freezer
-80℃ freezer
deep freezer
ultra low temperature freezer
cold room