SFP + Transceiver, 10Gbps 1310nm 40km

SFP + Transceiver, 10Gbps 1310nm 40km

SFP + Transceiver, 10Gbps 1310nm 40km

Kategori: Tag:
  • Beskrivelse
  • Forespørsel

40KM SFP + ER Optical Transceiver

 

Funksjoner

SFP + transceiver Overensstemmelse med SFF-8413 og IEE802.3ae

Datahastighetsvalgbare ≤4.25Gbps eller 9.95Gbps til 10.3Gbps bitrater

Avkjølt EML senderen og PIN-mottaker

kobling lengde opp til 40km

Lavt effekttap 1,5 W Maksimal

-5 ºC til 70 ºC Drifts sak Temperatur

Enkelt 3.3V strømforsyning

Diagnostisk ytelsesovervåking av modulen temperatur, tilførsel

Spenninger, laser forspenningsstrøm, overføre optisk energi motta optiske effekten

Chargers og blyfritt

 

applikasjoner

10GBASE-ER / EW (med / uten FEC)

10G Fibre Channel (med / uten FEC)

 

Beskrivelse

SFP + ER Transceiver er utviklet for 10GBASE-ER / EW, og 8,5 g / 10G fiber-Channel applikasjoner.

Transceiveren består av to deler: den senderseksjonen omfatter en colded EML laser. Og mottakeren delen består av en PIN fotodiode integrert med en TIA. Alle modulene tilfredsstille klasse I laser sikkerhetskrav. SFP + ER digitale diagnostiseringsfunksjoner er tilgjengelige via en to-tråds serielt grensesnitt, slik det er angitt i SFF-8472, som tillater sanntidstilgang til enhetens driftsparametre, slik som transceiver temperatur, laser forspenningsstrømmen, utsendt optisk effekt mottatt optisk styrke og transceiver forsyningsspenningen.

 

Absolutte maksimum Vurderinger

Parameter 

symbol

min

Max

Enhet

Forsyningsspenningen

Vcc

-0.5

3.8

V

Lager temperatur

TST

-40

85

ºC

relativ luftfuktighet

Rh

0

85

%

Driftsforhold

Parameter 

symbol

min

Typisk 

Max

Enhet

Forsyningsspenningen

Vcc

3.13

3.3

3.47

V

forsyningsstrøm

ICC

360

450

mA

Drifts sak temperatur

TCA

-5

70

ºC

Modul effekttap

pm

1.2

1.5

W

Merknader:

[1] forsyningsstrøm er fordelt mellom VCCTX og VCCRX.

[2] i-jag er definert som dagens nivå ovenfor steady state gjeldende krav.

 Sender Spesifikasjoner - Optiske

Parameter 

symbol

min

Typisk 

Max

Enhet

Senter Wavelength

lc

1530

1565

nm

Optisk Gjennomsnittlig Strøm

po

0

+3

dBm

Optisk OMA Strøm

Pom

-2.1

dBm

Side Mode Suppression Ratio

SMSR

30

dB

Optisk Transmit Power (deaktivert)

PTX_DISABLE

-30

dBm

Extinction Ratio

ER

8.2

dB

RIN21OMA [1]

-128

dB / Hz

Optisk Return Loss Toleranse

21

dB

Merknader:

[1] RIN måling blir utført med et returtap på 21 dB.

 

Sender Spesifikasjoner - Elektrisk

Parameter 

symbol

min

Typisk 

Max

Enhet

Datahastighet

MRA

10.3

11.3

Gbps

Inngangsdifferensial impedans

Kant

100

Ω

Differential data Inngangs

VtxDIFF

120

850

mV

Overføre Deaktiver Spenning

VD

2.0

Vcc3 +0,3

V

Overføre Aktiver Spenning

Ven

0

+0.8

V

Overføre Deaktiver Assert Tid

vn

100

oss

 

Mottaker Spesifikasjoner - Optiske

Parameter 

symbol

min

Typisk 

Max

Enhet

Input Drifts Wavelength

λ

1530

1565

nm

Gjennomsnittlig få kraft

-1.0

dBm

Mottagerfølsomheten i OMA

-14.1

dBm

Stresset mottagerfølsomheten i OMA [1]

-11.3

dBm

Maksimal inngangseffekt

RX-overbelastning

-1

dBm

refleksjon

Rrx

-27

dB

Tap av Signal Hevdet

-25

dBm

LOS De-Hevdet

-16

dBm

LOS Hysterese

0.5

dB

Merknader:

[1] Målt med konformitet testsignal for BER = 10–12. De belastede sensitivitetsverdiene i tabellen er for systemnivå BER målinger som inkluderer virkningene av CDR-kretser. Det anbefales at minst 0,4 dB ekstra margin bli tildelt dersom komponentnivåmålingene gjøres

og at effektene av CDR-kretser.

Mottaker Spesifikasjoner - Elektrisk

Parameter

symbol

min

Typisk 

Max

Enhet

Datahastighet

MRA

10.3

11.3

Gbps

Differential Utgang Swing

Vout PP

350

850

mV

Stige / fall tid

Tr / TF

24

ps

Tap av Signal -Asserted

VOH

2

Vcc3 + 0.3-

V

Tap av Signal -Negated

VOL

0

+0.4

V

pin Beskrivelser

pin

symbol

Navn / Beskrivelse

1

Veet [1]

senderen Ground

2

Tx_FAULT [2]

senderen Fault

3

Tx_DIS [3]

Transmitter Deaktiver. Laser utgang deaktivert på høyt eller åpen

4

SDA [2]

2-tråds serielt grensesnitt datalinje

5

SCL [2]

2-tråds serielt grensesnitt klokkelinje

6

MOD_ABS [4]

Modul Fraværende. Jordet inne i modulen

7

RS0 [5]

RS0 for natt Velg: Åpne eller lav = Module støtter ≤4.25Gbps

Høy = Module støtter 9.95 Gb / s til 10,3125 Gb / s

8

RX_LOS [2]

Tap av Signal indikasjon. Logisk 0 indikerer normal operasjon

9

RS1 [5]

Ingen tilkobling kreves

10

VEER [1]

mottaker Ground

11

VEER [1]

mottaker Ground

12

RD-

Mottaker Inverted DATA ut. AC Sammen

13

RD +

Mottaker DATA ut. AC Sammen

14

VEER [1]

mottaker Ground

15

VCCR

Mottaker Strømforsyning

16

VCCT

Transmitter Power Supply

17

Veet [1]

senderen Ground

18

TD +

Senderen DATA i. AC Coupled

19

TD-

Senderen Inverted DATA i. AC Coupled

20

Veet [1]

senderen Ground

Merknader:

[1] modulkretsen jord er isolert fra modul chassis-jord i modulen.

[2] .should trekkes opp med 4.7k - 10k ohm på vertskort til en spenning mellom 3.15Vand 3.6V.

[3] Tx_Disable er en inngang kontakt med en 4,7 kohm 10 kohm pullup til VccT inne i modulen.

[4] Mod_ABS er koblet til Veet eller dreier i den SFP + modulen. Verten kan trekke dette opp til kontakt Vcc_Host med en motstand i størrelsesorden 4,7 kohm to10 kΩ.Mod_ABS blir avgitt “High” når den SFP + modul er fysisk fraværende fra en rekke spor.

[5] RS0 og RS1 er modul innganger og settes lavt til Veet med> 30 kohm motstander i modulen.