SFP + Transceiver, 10Gbps 1310nm 40km

SFP + Transceiver, 10Gbps 1310nm 40km

SFP + Transceiver, 10Gbps 1310nm 40km

Luokka: Tag:
  • Kuvaus
  • tiedustelu

40KM SFP + ER optinen lähetin

 

Ominaisuudet

SFP + lähetin Yhteensopiva SFF-8413 ja IEE802.3ae

Datanopeus valittavissa ≤4.25Gbps tai 9.95Gbps jotta 10.3Gbps bittinopeuksia

Jäähdytettiin EML lähetin ja PIN-vastaanotin

linkin pituus jopa 40 km

Pieni tehonkulutus 1.5W Maximum

-5 ºC 70 ºC Käyttölämpötila asiassa Lämpötila

Yhden 3.3V virtalähde

Diagnostinen Performance Monitoring moduulin lämpötila, tarjonta

Jännitteet, laseresijännitevirta, lähettää optista tehoa, vastaanottaa optinen teho

RoHS lyijyä

 

Sovellukset

10GBASE-ER / EW (/ ilman FEC)

10G Fibre Channel (/ ilman FEC)

 

Kuvaus

SFP + ER lähetin on suunniteltu 10GBASE-ER / EW, ja 8,5 g / 10G Kuitu- Channel sovelluksia.

Lähetin koostuu kahdesta osasta: lähetinosa sisältää colded EML laser. Ja vastaanotin osa koostuu PIN-valodiodi integroitu TIA. Kaikki yksiköt täyttävät I luokan laser turvallisuusvaatimukset. SFP + ER Digital diagnostiikka toiminnot ovat käytettävissä kautta 2-johdin sarjaliitäntä, kuten on määritelty SFF-8472, joka mahdollistaa reaaliaikainen pääsy laitteen toimintaparametrien kuten lähetin lämpötila, laseresijännitevirta, lähetetään optinen teho, vastaanotettu optinen teho ja lähetin syöttöjännite.

 

Ehdoton maksimi Ratings

Parametri 

Symboli

min

max

yksikkö

Syöttöjännite

Vcc

-0.5

3.8

V

Säilytyslämpötila

TST

-40

85

ºC

Suhteellinen kosteus

Rh

0

85

%

Käyttöolosuhteet

Parametri 

Symboli

min

Tyypillinen 

max

yksikkö

Syöttöjännite

Vcc

3.13

3.3

3.47

V

syöttövirta

ICC

360

450

mA

Käyttölämpötila Asia lämpötila

TCA

-5

70

ºC

Moduuli tehonkulutus

pm

1.2

1.5

W

Huomautuksia:

[1] Syöttövirta jaetaan VCCTX ja VCCRX.

[2]-kiire on määritelty nykyisen tason yläpuolella pysyvän tilan virran vaatimukset.

 Lähetin Tekniset - Optinen

Parametri 

Symboli

min

Tyypillinen 

max

yksikkö

keskiaaltopituus

LC

1530

1565

nm

Optinen keskimääräinen teho

po

0

+3

dBm

Optinen OMA Virta

engelsmanni

-2.1

dBm

Side mooditukahdutuksesta Ratio

SMSR

30

dB

Optinen lähetysteho (käytössä)

PTX_DISABLE

-30

dBm

ekstinktiosuhteen

ER

8.2

dB

RIN21OMA [1]

-128

dB / Hz

Optinen Heijastushäviön Suvaitsevaisuus

21

dB

Huomautuksia:

[1] RIN mittaus tehdään heijastusvaimennus 21 dB.

 

Lähetin Tekniset - Sähköinen

Parametri 

Symboli

min

Tyypillinen 

max

yksikkö

Datanopeus

MRA

10.3

11.3

Gbps

Panos ero impedanssi

vanne

100

Ω

Ero Tulotiedot

VtxDIFF

120

850

mV

Lähettämään Poista Jännite

VD

2.0

Vcc3 + 0,3

V

Lähettävät Ota Jännite

Ven

0

+0.8

V

Lähettämään Poista Assert Time

vn

100

meille

 

Vastaanottimen erittelyt - Optinen

Parametri 

Symboli

min

Tyypillinen 

max

yksikkö

Input toiminta-aallonpituus

λ

1530

1565

nm

Keskimääräinen saavat voimaa

-1.0

dBm

Vastaanottimen herkkyys OMA

-14.1

dBm

Korosti vastaanottimen herkkyyttä OMA [1]

-11.3

dBm

Suurin tehonkesto

RX-ylikuormitus

-1

dBm

heijastuskyky

RRX

-27

dB

Loss of Signal Asserted

-25

dBm

LOS De Asserted

-16

dBm

LOS Hystereesi

0.5

dB

Huomautuksia:

[1] Mitattu yhdenmukaisuustestaus signaalin BER = 10–12. Jännitetty herkkyys Taulukon arvot ovat järjestelmän tasolla BER mittauksia, jotka sisältävät vaikutukset CDR piirejä. On suositeltavaa, että ainakin 0,4 dB lisämarginaalin jaetaan, jos komponentti tason mittaukset tehdään

ilman vaikutuksia CDR piirejä.

Vastaanottimen erittelyt - Sähköinen

Parametri

Symboli

min

Tyypillinen 

max

yksikkö

Datanopeus

MRA

10.3

11.3

Gbps

Differentiaaliulostulolinjat Swing

Vout PP

350

850

mV

Rise / Fall Time

TR / Tf

24

ps

Loss of Signal -Asserted

VOH

2

Vcc3 + 0.3-

V

Loss of Signal -Negated

VOL

0

+0.4

V

pin Kuvaukset

tappi

Symboli

Nimi / Kuvaus

1

VEET [1]

lähetin Ground

2

Tx_FAULT [2]

lähetin Vika

3

Tx_DIS [3]

Lähetin Poista. Laser lähtö on pois käytöstä korkean tai avata

4

SDA [2]

2-johdin Sarjaliitäntä Datalinjan

5

SCL [2]

2-johdin Sarjaliitäntä kellolinjalla

6

MOD_ABS [4]

Moduuli poissa. Maadoitettu moduulin

7

RS0 [5]

RS0 Rate Valitse: Avaa tai Low = Moduuli tukee ≤4.25Gbps

Korkea = Moduuli tukee 9,95 Gb / s 10,3125 Gb / s

8

RX_LOS [2]

Loss of Signal ilmaisin. Looginen 0 osoittaa normaalia toimintaa

9

RS1 [5]

Ei-yhteyden

10

VEER [1]

vastaanotin Ground

11

VEER [1]

vastaanotin Ground

12

RD-

Vastaanotin Käänteinen tietoja ulos. AC Coupled

13

RD +

Vastaanotintietojensiirtäminen ulos. AC Coupled

14

VEER [1]

vastaanotin Ground

15

Konsulisuhteita koskevan Wienin yleissopimuksen

Vastaanotin Virtalähde

16

VCCT

Lähetin Virtalähde

17

VEET [1]

lähetin Ground

18

TD +

Lähetin DATA. AC Coupled

19

TD-

Lähetin Käänteinen DATA. AC Coupled

20

VEET [1]

lähetin Ground

Huomautuksia:

[1] Moduuli piirin maahan eristetään moduuli runkomaasta moduulin sisällä.

[2] .should voidaan vetää ylös 4.7k - 10k ohmia isäntä aluksella väliseen jännitteeseen 3.15Vand 3.6V.

[3] Tx_Disable on tulo kosketuksessa 4,7 kQ 10 kQ ylösveto on VccT moduulin sisällä.

[4] Mod_ABS on kytketty Veet tai kääntyä on SFP + moduuli. Isäntä voi vetää tämän kontaktin jopa Vcc_Host kanssa vastus, joka on alueella 4,7 kQ stä 10: een kΩ.Mod_ABS on ylhäällä ”korkea”, kun SFP + moduuli on fyysisesti poissa isäntä rako.

[5] RS0 ja RS1 ovat Moduulin tulot ja vedetään alhainen Veet kanssa> 30 kQ vastukset moduulissa.