SFP + πομποδέκτης, 10Gbps 1310nm 40 χιλιόμετρα

SFP + πομποδέκτης, 10Gbps 1310nm 40 χιλιόμετρα

SFP + πομποδέκτης, 10Gbps 1310nm 40 χιλιόμετρα

Κατηγορία: Tag:
  • Περιγραφή
  • Ερευνα

40 χλμ SFP + ER Οπτική Πομποδέκτης

 

Χαρακτηριστικά

SFP + πομποδέκτης Συμβατό με SFF-8413 και IEE802.3ae

ρυθμός δεδομένων επιλογής ≤4.25Gbps ή 9.95Gbps σε ρυθμούς bit 10.3Gbps

Ψύχθηκε πομπός και δέκτης EML PIN

σύνδεσμο μήκους έως 40 χιλιομέτρων

Χαμηλή έκλυση ενέργειας 1.5W μέγιστη

-5ºC σε 70 ° C λειτουργίας υπόθεση της θερμοκρασίας

τροφοδοτικό Single 3.3V

Διαγνωστικά Παρακολούθηση απόδοσης της θερμοκρασίας της μονάδας, την παροχή

Τάσεις, ρεύμα πόλωσης λέιζερ, μεταδίδουν οπτικής ισχύος, λαμβάνουν οπτικής ισχύος

RoHS συμβατό και μόλυβδο

 

Εφαρμογές

10GBASE-ER / EW (με / χωρίς FEC)

Κανάλι 10G Fiber (με / χωρίς FEC)

 

Περιγραφή

SFP + ER πομποδέκτης έχει σχεδιαστεί για εφαρμογές 10GBASE-ER / EW, και 8.5G / 10G Fiber- καναλιών.

Ο πομποδέκτης αποτελείται από δύο τμήματα: Το τμήμα πομπού ενσωματώνει ένα colded λέιζερ EML. Και η ενότητα δέκτης αποτελείται από μία φωτοδίοδο PIN ενσωματωθεί με ένα παροδικό ισχαιμικό επεισόδιο. Όλες οι ενότητες ικανοποιούν τις απαιτήσεις ασφάλειας λέιζερ κατηγορίας Ι. SFP + ER ψηφιακές λειτουργίες διαγνωστικών είναι διαθέσιμες μέσω ενός 2-wire σειριακή διασύνδεση, όπως ορίζεται στο SFF-8472, το οποίο επιτρέπει πρόσβαση σε πραγματικό χρόνο σε λειτουργικές παραμέτρους της συσκευής, όπως η θερμοκρασία πομποδέκτης, ρεύμα πόλωσης λέιζερ, μεταδίδεται οπτικής ισχύος, λαμβανόμενη οπτική ισχύ και Π τάση τροφοδοσίας.

 

Απόλυτη Μέγιστη Ratings

παράμετρος 

Σύμβολο

Min

max

Μονάδα

Τάση τροφοδοσίας

Vcc

-0.5

3.8

V

Θερμοκρασία αποθήκευσης

TST

-40

85

ºC

Σχετική υγρασία

Rh

0

85

%

Συνθήκες λειτουργίας

παράμετρος 

Σύμβολο

Min

Τυπικός 

max

Μονάδα

Τάση τροφοδοσίας

Vcc

3.13

3.3

3.47

V

παροχή ρεύματος

Icc

360

450

mA

Θερμοκρασία υπόθεση λειτουργίας

TCA

-5

70

ºC

Ενότητα έκλυση ενέργειας

Μετα μεσημβριας

1.2

1.5

W

Σημειώσεις:

[1] παροχή ρεύματος μοιράζεται μεταξύ VCCTX και VCCRX.

[2] Σε-βιασύνη ορίζεται ως τρέχον επίπεδο πάνω από τις τρέχουσες απαιτήσεις σταθερή κατάσταση.

 Πομπός Προδιαγραφές - Οπτική

παράμετρος 

Σύμβολο

Min

Τυπικός 

max

Μονάδα

Κέντρο μήκος κύματος

lc

1530

1565

nm

Οπτικό Μέσο ρεύματος

Ταχυδρομείο

0

+3

dBm

Οπτική OMA ρεύματος

Pom

-2.1

dBm

Λόγος καταστολή Side Λειτουργία

SMSR

30

dB

Οπτική Μετάδοση Ισχύος (άτομα με ειδικές ανάγκες)

PTX_DISABLE

-30

dBm

Λόγος εξαφάνιση

ER

8.2

dB

RIN21OMA [1]

-128

dB / Hz

Οπτική Επιστροφή Ανοχή Απώλεια

21

dB

Σημειώσεις:

[1] μέτρηση RIN γίνεται με μια απώλεια επιστροφής στους 21 dB.

 

Πομπός Προδιαγραφές - Ηλεκτρικά

παράμετρος 

Σύμβολο

Min

Τυπικός 

max

Μονάδα

Ρυθμός δεδομένων

Mra

10.3

11.3

Gbps

διαφορική αντίσταση εισόδου

Χείλος

100

Ω

Διαφορικές εισόδου δεδομένων

VtxDIFF

120

850

mV

Μετάδοση Απενεργοποίηση Τάσης

VD

2.0

Vcc3 + 0,3

V

Ενεργοποίηση μετάδοσης τάσης

Ven

0

+0.8

V

Μετάδοση Assert Απενεργοποίηση Ώρα

Vn

100

μας

 

Δέκτης Προδιαγραφές - Οπτική

παράμετρος 

Σύμβολο

Min

Τυπικός 

max

Μονάδα

Μήκος κύματος λειτουργίας εισόδου

λ

1530

1565

nm

Μέση λάβετε δύναμη

-1.0

dBm

Ευαισθησία δέκτη σε OMA

-14.1

dBm

Τόνισε ευαισθησία του δέκτη σε OMA [1]

-11.3

dBm

Η μέγιστη ισχύς εισόδου

RX-υπερφόρτωση

-1

dBm

ανάκλασης

RRX

-27

dB

Απώλεια σήματος ισχυριζόμενη

-25

dBm

LOS De-Διεκδίκηση

-16

dBm

LOS Υστέρηση

0.5

dB

Σημειώσεις:

[1] Μετρούμενη με σήμα δοκιμής συμμόρφωσης για BER = 10–12. Οι τόνισαν τιμές ευαισθησίας στον πίνακα είναι για μετρήσεις BER επίπεδο συστήματος, το οποίο περιλαμβάνει τις επιπτώσεις των κυκλωμάτων CDR. Συνιστάται να διατεθεί τουλάχιστον 0,4 dB επιπλέον περιθώριο Εάν οι μετρήσεις συστατικό επίπεδο γίνονται

χωρίς τις επιπτώσεις των κυκλωμάτων CDR.

Δέκτης Προδιαγραφές - Ηλεκτρικά

παράμετρος

Σύμβολο

Min

Τυπικός 

max

Μονάδα

Ρυθμός δεδομένων

Mra

10.3

11.3

Gbps

Διαφορικού Swing Έξοδος

Vout PP

350

850

mV

Ανόδου / καθόδου Ώρα

Tr / Tf

24

ps

Απώλεια Σήματος -Asserted

VOH

2

Vcc3 + 0.3-

V

Απώλεια Σήματος -Negated

VOL

0

+0.4

V

Περιγραφές pin

Καρφίτσα

Σύμβολο

Όνομα / Περιγραφή

1

VEET [1]

Πομπός Ισόγειο

2

Tx_FAULT [2]

Πομπός Βλάβη

3

Tx_DIS [3]

Πομπός Απενεργοποίηση. εξόδου λέιζερ απενεργοποιημένη σε υψηλή ή ανοικτό

4

SDA [2]

2-wire γραμμή σειριακών δεδομένων Interface

5

SCL [2]

2-wire Serial Interface Ρολόι Γραμμή

6

MOD_ABS [4]

Ενότητα απών. Στηριγμένος στο εσωτερικό της μονάδας

7

RS0 [5]

RS0 για Τιμή Επιλογή: Άνοιγμα ή Χαμηλή = μονάδα υποστηρίζει ≤4.25Gbps

Υψηλή = Module υποστηρίζει 9.95 Gb / s έως 10.3125 Gb / s

8

RX_LOS [2]

Απώλεια ένδειξη σήματος. Λογική 0 υποδεικνύει κανονική λειτουργία

9

RS1 [5]

Δεν απαιτείται σύνδεση

10

Veer [1]

δέκτης Ισόγειο

11

Veer [1]

δέκτης Ισόγειο

12

RD-

Δέκτης Ανεστραμμένη DATA έξω. AC συνδυασμό

13

RD +

Δέκτη δεδομένων έξω. AC συνδυασμό

14

Veer [1]

δέκτης Ισόγειο

15

Σύμβαση και

Δέκτης Τροφοδοσία

16

VCCT

Πομπός Τροφοδοσία

17

VEET [1]

Πομπός Ισόγειο

18

TD +

Πομπός DATA in. AC συνδυασμό

19

TD-

Πομπός Ανεστραμμένη DATA in. AC συνδυασμό

20

VEET [1]

Πομπός Ισόγειο

Σημειώσεις:

[1] γείωση του κυκλώματος Module απομονώνεται από έδαφος μονάδα σασί εντός της μονάδας.

[2] .should να τραβηχτεί με 4.7k - 10k ohms στο πλοίο φιλοξενεί μια τάση μεταξύ 3.15Vand 3.6V.

[3] Tx_Disable είναι μια επαφή εισόδου με ένα 4.7 kΩ έως 10 kΩ pullup να VCCT στο εσωτερικό της μονάδας.

[4] Mod_ABS είναι συνδεδεμένο με Veet ή veer στο SFP + μονάδα. Ο ξενιστής μπορεί να τραβήξει αυτή την επαφή μέχρι Vcc_Host με μια αντίσταση στο εύρος 4.7 kΩ έως 10 kΩ.Mod_ABS γίνεται καταφατικό «Υψηλή» όταν το SFP + δομοστοιχείο είναι φυσικά απουσιάζει από μια σχισμή υποδοχής.

[5] RS0 και RS1 είναι δομοστοιχείο είσοδοι και τραβιούνται χαμηλή για να Veet με> 30 αντιστάσεις kΩ στη λειτουργική μονάδα.